A www.lunit.sk elektronikus kereskedelem útján kötött adásvételi szerződésre vonatkozó kereskedelmi és szállítási feltételek
I. Általános rendelkezések
I.I Szerződő felek
Eladó
Megnevezés: Lunit kft.
Székhely: Na Rákoši 9263 ,96001 Zvolen,Slovenská republika
Cégjegyzékszám: 45515093
Adószám: 2023022408
Nemzetközi adószám (Közösségi adószám): SK2023022408
Vásárló
Kiskereskedelmi ügyfél – iparűzési jogosultsággal nem rendelkező természetes személy: az eladó internetes kereskedelmi partnerei között nem regisztrált felhasználó, akinek lehetősége van termékek vagy szolgáltatások megrendelésére. Nagykereskedelmi ügyfél – természetes vagy jogi személy (asztalos, bútorgyártó vagy kereskedő): az eladó internetes kereskedelmi partnerei között regisztrált olyan felhasználó, akinek a regisztrálás alapján lehetősége van termékek és szolgáltatások megrendelésére a számára megállapított árkedvezmény figyelembe vételével.
I.II A szerződés tárgya az eladó elektronikus kereskedelmi tevékenysége keretében történő vásárlás és eladás.
I.III A szerződő felek megegyeztek abban, hogy a vásárló a megrendelés elküldésével megerősíti azon szándékát, hogy egyetért azzal, hogy ezek az általános kereskedelmi feltételek fognak vonatkozni az eladó által üzemeltetett elektronikus kereskedelmi weblapon kötött összes adásvételi szerződésre, melyek alapján az eladó eladja az elektronikus kereskedelem segítségével bemutatott termékeket a vásárlónak, továbbá a vásárló és az eladó közötti összes kapcsolatra, melyek az adásvételi szerződés megkötése és a termékkifogásolás során jöttek létre.
II. Megrendelés
II.I A fogyasztó a www.lunit.sk internetes kereskedelmi rendszeren keresztül elektronikus formában rendeli meg a termékeket és a szolgáltatásokat az eladótól. Az ily módon eszközölt megrendelés kötelező érvényű és összhangban van a 108/2000 Z.z. számú törvény későbbi módosításainak és előírásainak szövegével, melyet távúton kötött szerződésként értelmezünk.
II.II A vásárlónak minden megrendelésen fel kell tüntetnie a kereszt- és vezetéknevét, a szállítási és a számlázási címét, a telefonszámát, elektronikus levélcímét. Természetes és jogi személy vállalkozó esetében a cégjegyzékszámot, az adószámot, és a közösségi adószámot kell megadni. Ezeket az adatokat a személyes adatok védelméről szóló 428/2002 Z.z. számú törvény értelmében csupán az eladó és a vásárló közötti kereskedelmi kapcsolat keretében fogjuk használni és nem adjuk át harmadik személynek (az áruszállítást végző személy kivételével).
II.III A megrendelést csak azután igazoljuk vissza, miután meggyőződtünk az áru elérhetőségéről, a szállítás határidejéről, ill. az eladó által igényelt esetleges előleg kifizetéséről. Az elektronikus rendszerbe történő automatikus regisztrálás nem tekintendő a megrendelés kötelező érvényű visszaigazolásának.
II.IV A megrendelés kötelező érvényű visszaigazolása tartalmazza az adásvételi szerződés tárgyát képező áru megnevezését, termékleírását, továbbá a termék árára vagy az egyéb szolgáltatásokra vonatkozó adatokat, a rendeltetési hely megnevezését, az ideszállítás költségére vonatkozó és szükség esetén egyéb adatokat.
II.V A vásárló egyedi igénye alapján készült termék megrendelése esetén az eladó jogosult megállapodás szerinti előleget kérni. A vásárló ebben az esetben nem állhat el a megkötött szerződéstől. A vásárló kötelezi magát arra, hogy a szerződésben szereplő büntetést, mely az előleg nagyságával egyenlő, kifizeti az eladónak abban az esetben, ha a vásárló egyedi igénye alapján készített terméket indoklás nélkül nem vette át. A szerződésben rögzített büntetés megfizetése nem mentesíti a vásárlót a teljes vételár megfizetésének kötelezettsége alól.
II.VI A vásárló úgy tudja érvényteleníteni az elektronikus üzletben feldolgozás alatt álló és még kötelező érvényűen nem visszaigazolt megrendelést, hogy az adott tételt, ill. a megrendelés összes tételét kitörli a kosárból.
II.VII A vásárló a megrendelést térítésmentesen csupán azon a napon tudja érvényteleníteni, amikor az eladó visszaigazolja és még nem adta fel az árut a vásárló részére. A megrendelés érvénytelenítése csupán írásos formában (elektronikus levélben vagy postai úton) történhet. A megrendelés érvénytelenítésének elismerését az eladónak írásos formában ( elektronikus levélben vagy postai úton) kell közölni a vásárlóval. Az eladó a megrendelés érvénytelenítésének lehetőségét saját mérlegelése alapján akkor módosíthatja, ha ez a szóban forgó pont szövegével összehasonlítva előnyösebb a vásárló számára.
II.VIII A szerződés (megrendelés) a szolgáltatónál tárolásra kerül, és a Megrendeléseim részben az ügyfélzónába történő bejelentkezést követően a szolgáltatás igénybevevője számára elérhető.
III. A szerződő felek jogai és kötelességei
III.I. Az eladó jogai és kötelességei
III.I.I. Az eladónak az árut a a vásárlónak a megrendelés kötelező érvényű visszaigazolása alapján a megállapodott mennyiségben, minőségben és a határidő betartásával kell leszállítania. Olyan csomagolást kell alkalmaznia, vagy úgy kell előkészíteni azt a szállításra, hogy biztosított legyen az áru sértetlensége és védelme, valamint feleljen meg a vonatkozó szlovák jogszabályoknak. Az eladó az áru átvételéhez és használatához szükséges dokumentumokat írásos vagy elektronikus formában legkésőbb az áruval együtt köteles átadni.
III.I.II. Az eladó a leszállított áruért a vásárló részérő jogosan tarthat igényt a tisztességes és határidőn belül kifizetett árra.
III.II. A vásárló jogai és kötelességei
III.II.I. A vásárló megállapodott esedékességi időn belül köteles a megvásárolt vagy megrendelt árut átvenni és az eladónak a megállapodásos vételárat kifizetni, beleértve az áru kézbesítési költségeit is. A vásárló a szállítólevél aláírásával, vagy az erre felhatalmazott személy aláírásával köteles igazolni az áru átvételét.
III.II.II. A vásárló jogosult arra, hogy a terméket a szerződő felek megegyezését tükröző visszaigazolásnak megfelelő mennyiségben, minőségben és helyen kapja meg.
IV. Szállítási feltételek
IV.I Az eladó köteles teljesítenie annak a vásárlónak a megrendelését, aki nem felhasználó, és az árut a megrendelés visszaigazolásában feltüntetett határidőt betartva kell leszállítania. Amennyiben az eladó és a felhasználó nem állapodnak meg másképp, az eladó köteles a kézbesítéstől számított 30 napon belül teljesíteni a vásárló-felhasználó megrendelését. A vásárlónak azon a helyen kell az árut átvennie, amely az eladó által a vásárló számára kiállított visszaigazolásban szerepel. Amennyiben nem a szállítónak róható fel a késedelmes szállítás veszélye (elemi csapás, a szállítási határidő be nem tartása a gyártó, a külföldi szállító részéről, forgalmi akadályoztatás vagy a közlekedés lehetetlenné válása stb.), erről a tényről a szállítónak haladéktalanul informálnia kell a vásárlót és pótlólagos (meghosszabbított) szállítási határidőben kell megegyeznie vele. Amennyiben a vásárló nem veszi át az árut az adásvételi szerződésben, ill. a megrendelés visszaigazolásában rögzített időpontban, az eladó az áru tárolásáért minden megkezdett késedelmes nap után 5 euró tárolási díjat számíthat fel. Amennyiben a szerződésben rögzített határidőtől számított késedelem meghaladja a 14 napot, az eladónak jogában áll elállni az adásvételi (szállítási) szerződéstől és az árut harmadik fél számára értékesíteni. A szerződésben szereplő áru harmadik fél részére történő értékesítése esetén a vásárló által az árura fizetett előleget teljes egészében bele kell számítani a szerződésszegési bírság összegébe, amit a vásárló köteles az eladónak megfizetni.
IV.II. Az áru teljesítési helyét, amennyiben a szerződő felek az adásvételi szerződésben nem állapodnak meg másképpen, az eladó a kötelező érvényű visszaigazolásában tünteti fel.
IV.III. Amennyiben az eladó az árut az adásvételi szerződésben a vásárló által meghatározott helyre szállítja, a vásárló köteles az árut személyesen átvenni, vagy biztosítania kell azt, hogy az árut olyan személy vegye át, aki távolléte estén felhatalmazással rendelkezik az adásvételi szerződésben szereplő áru átvételére és az átadási-átvételi jegyzőkönyv aláírására. Amennyiben a vásárló nem jelent meg az adásvételi szerződésben megadott helyen, s emiatt az árut ismételten le kell szállítani, az ezzel kapcsolatos összes költséget a vásárló viseli, és pedig főképpen az adásvételi szerződésben feltüntetett helyre történő ismételt szállítás és az árutárolási költségnek az Általános Kereskedelmi Feltételek IV.I. pontjában rögzített összegét. Az áru átadása akkor teljesül, ha azt átadják a vásárlónak, vagy szállításra átadják az első szállítócégnek, vagy visszautasítják az áru átvételét, amit a szállítócég átadási-átvételi jegyzőkönyvben tüntet fel.
IV.IV. Az áru tulajdonjogát a vásárló a vételár tejes összegének kifizetésével szerzi meg. A tulajdonjog megszerzéséig a vásárlónak be kell tartania az átvett árukkal kapcsolatos összes tárolási kötelezettséget, saját költségén köteles azokat biztonságosan tárolni, úgy kell megjelölni, hogy mindenkor megállapítható legyen, hogy azok az eladó tulajdonát képezik. A vásárló tudomásul veszi, hogy a szállító felé fennálló kötelezettségek teljesítése során az internetes kereskedelemben feltüntetett szállítási határidők csupán tájékoztató jellegűek.
IV.V A vásárlónak közvetlenül az átvétel után kell ellenőriznie a szállítmányt, azaz az árut, továbbá annak csomagolását is. Amennyiben a vásárló megállapítja, hogy a termék csomagolása mechanikailag sérült, ezt a tény köteles jelenteni a szállítócégnek, és annak jelenlétében ellenőrizni kell a termék állapotát. Sérülés megállapítása esetén a vásárló köteles kifogással élni és jegyzőkönyvet felvenni az áru sérülésének mértékéről és jellegéről, s ezt a szállítócégnek kell igazolnia. Az eladó nem fogadja el azt a reklamációt, ami nyilvánvalóan a szállítás (a szállító szolgálat tevékenysége) során keletkezett.
IV.VI. Amennyiben a vásárló nem állapodott meg másképpen az eladóval, ill. fentebb nem rögzítették másképp, az internetes kereskedelem keretében kínált áru szállítási határideje az eladó kötelező érvényű visszaigazolásának függvényében 1-től 60 napig terjed.
IV.VII A fizetés és a szállítás módja
IV.VII.I Az internetes üzletünkön keresztül feladott megrendeléseket a következő módon lehet kifizetni:
– készpénzes fizetéssel – az áru kifizetése címünkön az áru átvételekor történik. Ezt a módszerrel abban az esetben célszerű élni, ha a személyes átvételi módot választják.
– utánvéttel – az áru teljes összegét a szállítmány átvételekor fizetik ki.
– előleg fizetéssel – miután már megérkezett a számlánkra a pénz, az árut azután küldjük el vagy az átutalásról szóló igazolás elküldése után, azaz az internetbank vagy a szkennelt bankkivonatának elküldése után.
IV.VII.II A szállítás módja és ára – a megrendelt árut a következő módon adjuk át a Cseh Köztársaság, a Szlovák Köztársaság, Magyarország és Lengyelország esetében:
Személyes átvétel
– az áru a következő címen található üzletünkben vehető át: Lunit s.r.o. Na rákoši 9263,96001 Zvolen Slovenská republika az alábbi nyitvatartási időkben: hétfő-péntek 7 – 17 óra, kivételesen a nyitvatartási időn kívül is telefonon vagy személyesen folytatott egyeztetés után
– a megrendelésük összeállítása után tájékoztatjuk Önöket arról, hogy a címünkön a nyitvatartási időn belül mikor vehetik át a megrendelt árut
– négy munkanapig tároljuk az Önök számára előkészített árut, ezt követően érvénytelenítjük a megrendelést
Futár(szolgálat)
– ezt a szállítási módot a Slovensky dorucuvací system s.r.o. (SDS) (Szlovák Csomagküldő Rendszer kft.) valósítja meg
– a szállítás árát a szállítási cím és a számla nettó összege határozza meg. Az árat a LUNIT cég szállítási feltételei szerint kerül megállapításra. A megrendelés összeállítása után az árut rögtön elküldjük a megrendelésben feltüntetett szállítási címre.
Szállítóeszközünkkel történő szállítás
– ez a szállítási mód saját kivitelezésben valósul meg körzetenkénti szállítással
– a szállítás költségét a rendeltetési cím és a nettó számlaösszeg határozza meg. Az árakat a Szállítási Feltételekben rögzítettük
IV.VII.III Egyéb információk
– az elfogadott megrendelés feldolgozási ideje 48 óra
– az árut az elfogadott megrendelés feldogozása után 1-3 munkanapon belül kell átadni
– a raktárkészlet kimerülése esetén ezt a tényt elektronikus levélben vagy telefonon útján kell közölni a vásárlóval és a le nem szállított áru megrendelését érvényteleníteni (sztornózni) kell
– amennyiben a vásárló a raktárkészlet elfogyása miatt sztornózott árura igényt tart, ebben az esetben új megrendelést kell készíteni
V. Elállás a szerződéstől
V.I A vásárló csupán az eladóval történt kapcsolatfelvétel napján, azaz azon a napon jogosult térítésmentesen érvényteleníteni a megrendelést, amikor az eladó a megrendelőnek visszaigazolja a megrendelést. A megrendelést kizárólag írásos formában (elektronikus levél, fax) formában lehet érvényteleníteni.
V.II A vásárló jogosult arra, hogy az áru átvételének napjától számított 7 napon belül indoklás nélkül elálljon a szerződéstől. A szerződéstől való elállást írásos formában kell rögzíteni. Ennek minden olyan adatot tartalmaznia kell, amelyek a termék, a vásárló és az eladó azonosítására szolgálnak, és a fentebb említett határidőn belül kell a vásárló költségviselésével a termékkel együtt az eladó székhelyére eljuttatni. A termék visszaszállításának költségei a vásárlót terhelik. A visszaszállított termék nem lehet sérült, használt, eredeti csomagolásban kell lennie. A termékkel együtt vissza kell juttatnia a szóban forgó termékkel kapcsolatos összes (kísérő) dokumentumot (kezelési útmutató, jótállási jegy, vásárlást igazoló dokumentum /számla/, stb.), melyeket a a felhasználó (vásárló) a vásárláskor kapott. A felhasználó egyetért azzal és tudomásul veszi, hogy ebben az esetben az írásbeli forma a felhasználó által aláírt jegyzéket jelenti, melyben rögzíti az adásvételi szerződéstől való elállását. A termék visszaküldése nem történhet utánvéttel. Az így visszaküldött terméket nem veszik át és visszaküldik (a feladónak).
V.III A vásárló fentebb ismertetett kötelezettségeinek betartása mellett az eladó visszaveszi az árut és a szerződéstől való elállástól számított 15 napon belül a termékért vagy a szolgáltatásért fizetett árat vagy a vásárló által kifizetett előleget az előzetes megegyezés szerinti módon visszafizeti (az eladó).
V.IV A vásárló kiváltképp a következő esetekben nem állhat el a távúton megkötött adásvételi szerződéstől:
– ha olyan szerződésről van szó, melynek részét képezi a szolgáltatás nyújtás, ha a szolgáltatás teljesítése a vásárló egyetértésével a szerződéstől való elállás határidejének lejárta előtt elkezdődött
– ha olyan szerződésről van szó, melynek tárgya olyan termék vagy szolgáltatás, melyek ára a pénzpiaci ármozgásoktól függ, amit az eladó nem tud befolyásolni
– ha olyan szerződésről van szó, amelynek tárgya a vásárló egyedi igényei szerint készített termék, vagy egy vásárlóra szabott egyedi szolgáltatás, vagy olyan termék, amely tulajdonságaira való tekintettel nem küldhető visszafizeti
V.VI Az eladó abban az esetben tartja fenn magának a jogot arra, hogy érvénytelenítse a szerződést vagy annak egy részét (elálljon a szerződéstől),ha:
– nem gyártja vagy már megszüntette a termék gyártását
– megváltozott a beszállítói ár
VI. Vételár
VI.I. A vásárló köteles az alábbiakban ismertetett módon kifizetni az adásvételi szerződésben szerepló megegyezéses vételárat, vagy az eladó érvényes árjegyzékében szereplő árat, beleértve a termék kiszállításának (házhoz szállításának) költségeit, és az ehhez kapcsolódó esetleges egyéb költségeket is, a továbbiakban (vételár):
– készpénzes fizetés személyes áruátvétel esetén,
– utánvéttel, amennyiben a szállítást csomagküldő társaság végzi vagy
– egyéb olyan módon, amelyben a vásárló és az eladó írásos formában megegyezett.
VI.II A megegyezés során rögzített árakat kell érvényesíteni a szerződéses szállítási határidőn belül. Az eladó fenntartja magának a jogot arra, hogy abban az esetben megváltoztassa a még nem legyártott, de megrendelt termék vételárát, amennyiben megváltoznak a jogszabályok, a termék gyártóinak vagy a szállítóinak az árai, ill. a cserearányok 4%-ot meghaladó változásakor.
VI.III. Amennyiben a vásárló még a teljes vételár kifizetése előtt eláll az adásvételi szerződéstől, a szerződő felek megállapodtak abban, hogy a kifizetett vételár-előleget teljes összegben beleszámítják a szerződésszegési büntetésbe, amennyiben az az adásvételi szerződés nem rendelkezik másképpen. Amennyiben a vásárló az áru átvételekor nem fizeti ki a teljes vételárat az eladónak, a szerződő felek megállapodtak abban, hogy az eladó jogosan elállhat az adásvételi szerződéstől és a kifizetett vételár-előleg összegét teljes mértékben beleszámítják a szerződésszegési büntetés értékébe, amit a vásárlónak kell fizetnie az eladónak, amennyiben az adásvételi szerződés nem rendelkezik másképpen.
VI.IV. Amennyiben az eladó katalógusaiban árkedvezményeket vagy egyéb árengedményeket tüntettek fel, ezekre ill. nagyságukra nézve nem keletkezik jogigény. Ez érvényes a korábbiakban adott speciális árkedvezményekre (rabattokra), mennyiségi árkedvezményekre vagy akciós árakra is. Az eladó fenntartja magának a jogot arra, hogy bármikor megváltoztassa az árakat és az árkedvezményeket.
VI.V. A vételár azonnal esedékes. Amennyiben a vételár kiegyenlítése nem történik meg az áru leszállításától számított 14 napon belül, az eladónak jogában áll késedelmi kamatot felszámítania, melynek nagysága minden késedelmi nap után a fennálló tartozás 0,05%-a.
VII. Jótállás és szerviz
VII.I A vásárló a vásárláskor adóbizonylatot kap, ami egyben jótállási jegyként szolgál. A kiválasztott termékekre vonatkozó jótállási és szerviz feltételeket a szóban forgó termékekhez mellékelt jótállási jegyek tartalmazzák.
VII.II. Általánosságban elmondhatjuk, hogy amennyiben a jótállási feltételek nem rögzítik másképpen, a fogyasztói szerződések teljesítésére vonatkozó jótállási időt minimálisan 24 hónapban állapították meg. Csupán az eladónál vásárolt és kifizetett árut lehet kifogásolni (reklamálni). Kifogásolás esetén a vásárló köteles az árut tisztán, mechanikai sérülések nélkül visszaszállítani (amennyiben a termék jellege ezt lehetővé teszi – a termék nem beépített), mellékelve a kézikönyveket, a jótállási jegyet, a számlákat vagy az egyéb olyan bizonylatokat, amelyek azt igazolják, hogy a terméket kifizették az eladónak.
VII.III. A szavatosságra való jogosultság abban az esetben szűnik meg, ha a termék mechanikailag sérülést szenved, nem előírt (kedvezőtlen) feltételek mellett üzemeltették, szakszerűtlenül szerelték, vagy ha a vásárló vagy a vásárló által a szereléssel megbízott személyek a szerelés során nem tartották be a vonatkozó szabványok előírásait, vagy ha a terméken jogosulatlan személy végzett beavatkozást. A szavatosság nem vonatkozik a természeti csapásból és a helytelen kezelésből származó hibákra.
VII.IV Reklamáció esetén a vásárló köteles mellékelni a hiba fotódokumentációját. Az áru szemmel látható hibáit, sérüléseit és a ténylegesen átvett és kiadott (kiszámlázott) mennyiség közötti eltéréseket a vásárló rögtön az átvétel után köteles jelezni az eladó felé.
VIII. Záró rendelkezések
VIII.I. Az eladó jogosult arra, hogy a vásárlót a megrendelt termékek jellegétől függően felkérje a termék megtekintésére és annak személyes átvételére. (Ez elsősorban a drágább, vagy nagyobb térfogatú és tömegű termékekre vonatkozik.) Ezekben az esetekben felveszik a kapcsolatot a vásárlóval és megállapodnak a további eljárásban.
VIII.II. Az eladó fenntartja az árváltoztatás jogát. Árváltozáskor az eladó felveszi a kapcsolatot a vásárlóval. A az árváltoztatás miatt a vásárló jogosult visszavonni (törölni) a megrendelést.
VIII.III. A vásárló kijelenti, hogy a megrendelés kitöltése vagy bejelentése előtt megismerte ezeket az általános feltételeket és a reklamáció menetét, továbbá azt, hogy ezekkel egyetért. A szerződés egyéb rendelkezéseitől függetlenül az eladó nem felelős a vásárlót ért nyereségveszteségért, a lehetőségek elmulasztásáért és a gondatlanságból eredő semmilyen egyéb közvetlen vagy közvetett veszteségért, szerződésszegésért, vagy egyéb módon keletkezett veszteségekért. Ezeknek az általános kereskedelmi feltételeknek megfogalmazását és meghatározását a jó szándék vezérelte annak érdekében, hogy megfeleljünk a jogszabályi feltételeknek, az eladó és a vásárló közötti korrekt kereskedelmi kapcsolatoknak. Amennyiben a Szlovák Köztársaság illetékes szervei e feltételek néhány rendelkezését egészében vagy részben érvénytelennek vagy kikényszeríthetetlennek tekintik, az egyéb rendelkezések, vagy az adott rendelkezések fennmaradó részének érvényességét ezek nem érintik. Ezek a feltételek nem érintik a vásárlónak az eladóval szembeni jogait, melyek a 634/1992 Zb. számú fogyasztóvédelmi törvénynek és későbbi módosításainak, valamint a 108/2000 Zz. Számú, házaló kereskedelemre (üzleten kívüli kereskedelemre) vonatkozó fogyasztóvédelmi törvénynek és későbbi módosításainak szövegéből következnek. Az itt kimondottan nem szabályozott jogi kapcsolatok és feltételek esetében, valamint e feltételek teljesítésének hiányából fakadó esetleges viták tekintetében a Kereskedelmi vagy a Polgári Törvénykönyv rendelkezései az irányadóak.
VIII.IV. Az eladó és a vásárló megállapodtak abban, hogy teljes mértékben elismerik a távkommunikációt – a telefonos, a fax útján történő kommunikációt, beleértve a kézzel írt megrendelést, az elektronikus kommunikációs formát, és különösképpen az elektronikus levél útján és az internet hálózaton keresztül történő érintkezést tekintik érvényesnek és kötelezőnek a két szerződő fél számára, amennyiben a szerződés egyes cikkelyei nem rendelkeznek másképpen.
Ezek a kereskedelmi feltételek 2016.11.15-én lépnek hatályba
Felügyeleti hatóság:
Szlovák Kereskedelmi Felügyelőség
Kereskedelmi felügyeleti felügyelőség Besztercebányán
A Banskobystrica régió számára, Dolná 46, Banská Bystrica
Tel:048/4124969,Fax:048/4124693,email:bb@soi.sk
A Besztercebányai Kerületi Bíróság Cégjegyzéke, Oszt. Kft., cégszám: 18090/S